P o l e c a m y
Gakra.pl - chemia samochodowa, lakiery przemysłowe, chemia przemysłowa

Kominki, wkłady kominkowe, piece kominkowe

ZalogujUzytkownikHaslo
Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie    
Rejestracja
Rejestracja
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości


Brainiac.pl Strona Główna » Nauka i technika » Biologia » Zoologia » Ciekawe ssaki

Przesunięty przez: zxcvb
2009-03-22, 13:08
Ciekawe ssaki
Autor Wiadomość
Elder Brain
BrainiacPomógł: 6 razy
Dołączył: 21 Sie 2006
Posty: 426
Wysłany: 2008-12-02, 12:57   Ciekawe ssaki

Ssaki są dość liczną grupą zwierząt, występuje u nich również wiele niezwykłych gatunków - wypisujcie je więc w tym temacie.
 
 
Google 

Wysłany:    Reklama Google - forum próbuje zarobić na swoje utrzymanie ;-)

_________________
 
 
 
Hitman 
Łowca TajemnicPomógł: 10 razy
Dołączył: 17 Lis 2008
Posty: 194
Wysłany: 2008-12-02, 20:02   

Dziobak

Jest to zwierze pokryte gęstym i miękkim jak u kreta futrem ma dziób podobny do kaczki,palce stóp połączone błoną pławną i ogon jak u bobra.
_________________
Wystarczy bardzo chcieć by nie dać się zgnębić i tylko trochę postarać by zniszczyć komuś życie.

"Miarą twojej siły jest siła twoich wrogów."
 
 
 
rexus92 
Nowy użytkownikDołączył: 21 Lis 2008
Posty: 3
Wysłany: 2008-12-02, 21:03   

Złotokrety--(Chrysochloridae) - rodzina małych, afrykańskich ssaków z rzędu Afrosoricida, do niedawna zaliczana do rzędu owadożernych (Insectivora). Prowadzą tryb życia podobny do kretowatych (Talpidae) i kretów workowatych (Notoryctidae). W zapisie kopalnym są znane z pokładów miocenu.
 
 
 
Cristiano R. 
Młody Alchemik


Dołączył: 31 Lip 2008
Posty: 85
Wysłany: 2008-12-04, 16:01   

Płetwal błękitny

Największe zwierze występujące na Ziemi. Dorosłe osobniki dochodzą do wagi 180 ton i mierzą 33 metry. Wydają dźwięki o natężeniu 190 dB słuszane przez inne osobniki z odległości 800km. Młode rodzą się po 11 miesiącach ciąży i ważą 2700kg, przy długości 7 metrów. Tyją z prędkością 4kg na godzinę.
_________________
Szkoła jest jak WC : Chodzę, bo muszę.
 
 
 
Elder Brain 
BrainiacPomógł: 6 razy
Dołączył: 21 Sie 2006
Posty: 426
Wysłany: 2008-12-04, 17:26   

Spodziewałem się więcej pomysłów, więc podam moje:
Człowiek - trudno go zaliczyć do zwierząt ( :mrgreen: ), ale cechami najbardziej przypomina ssaki. Dzięki wysokiej inteligencji potrafi do perfekcji opanować posługiwanie się narzędziami. Ewolucja sprawiła już u ludzi np. brak wykorzystywania mięśni stóp, a zmysły zanikły - przez co w porównaniu do innych zwierząt człowiek jest, można powiedzieć "prawie ślepy". Ludzie potrafią również najkrócej z wszystkich ssaków wstrzymywać oddech.
Szympans - Ma ok. 98% wspólnych genów z człowiekiem, a w pierwszych latach życia jest od niego zwykle inteligentniejszy - później proporcje się zmieniają, ale i tak szympansy można nauczyć np. komunikacji poprzez pokazywanie obrazków.
Nietoperze - jedyne ssaki potrafiące latać, porozumiewają się między sobą poprzez ultradźwięki, istnieje gatunek który wypija krew śpiących ofiar, jednocześnie nie budząc ich dzięki znieczulającej ślinie.
Bydło - na świecie krów jest kilkukrotnie więcej niż ludzi, posiadają one 4 żołądki, i dzięki temu mogą żywić się np. zwykłym papierem.
Kolczatka - oprócz dziobaka jedyny ssak składający jaja.
Pancernik
Słoń - Najcięższe lądowe zwierze, posiada doskonałą pamięć i potrafią opanować np. malowanie prostych obrazów oraz granie na instrumentach - słonie słyną również z odwiedzania cmentarzysk swojego gatunku.
Kot - są rozpowszechnione po niemal całym świecie, są dość zręczne i inteligentne, a dzięki takim cechom jak np. świecące w ciemnościach oczy - były czczone w starożytnym egipcie.
Pies - najbardziej cenione i udomowione zwierzęta - występują w ogromnej ilości odmian, a dzięki wierności oraz inteligencji dzięki której potrafią opanować wiele sztuczek są najczęściej trzymanymi zwierzętami domowymi. Doskonale rozwinięty węch sprawia że często służą policji, a ich potężne zęby w wielu sytuacjach są dla nich natomiast wadą.
Miś koala - właściwie całe życie spędza na drzewach eukaliptusa, którego liśćmi się żywi. Nie musi przez to nawet schodzić po wodę, ponieważ ta zawarta w liściach im wystarczy.
Panda Wielka - Żywi się praktycznie tylko bambusem, choć ewolucja nie przystosowała jej do pełnego wykorzystania tego pokarmu, może więc żywić się innym pokarmem, lecz przyzwyczajenie powoduje że są to szczątkowe ilości.
Kangur - dzięki specjalnym ścięgnom potrafi wykonywać ogromne skoki, przy czym, czym szybciej się porusza - tym mniej zużywa energii (choć ma to oczywiście pewne granice).
Hitman, muszę dodać że dziobaki są jadowite - toksynę posiadają w wyrostku przy przednich łapach.
_________________
Tu dowiesz się jak chronić środowisko
 
 
 
Mateusz1818 
BrainiacPomógł: 8 razy
Dołączył: 12 Kwi 2008
Posty: 343
Wysłany: 2008-12-04, 18:09   

Delfin-Obejmuje średniej wielkości walenie charakteryzujące się wydłużonym pyskiem i obecnością melonu.
Wyróżnia się delfiny oceaniczne i delfiny słodkowodne.
Zamieszkują morza obu półkul. Często przebywają w gromadach od kilku do nawet kilkuset o wyraźnie zaznaczonej hierarchii. Odbywają dalekie wędrówki. Posiadają zdolność do echolokacji. Delfin śpi, unosząc się w wodzie na głębokości około 50 cm, z jednym okiem otwartym. Oddycha wynurzając się co 30 sek. na powierzchnię nie budząc się. Delfiny często polują ławicami

<wikipedia>
_________________
chemik nieorganik.
 
 
 
patyczak1000 
Młody Alchemik


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Lut 2008
Posty: 51
Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 2008-12-25, 18:18   

Elder Brain napisał/a:

Hitman, muszę dodać że dziobaki są jadowite - toksynę posiadają w wyrostku przy przednich łapach.

Jakby czepiać się szczegółów jadowite są tylko samce ;-)
_________________
---------
pozdrawiam
 
 
 
Pyłek 
Młody Alchemik


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 25 Gru 2008
Posty: 44
Wysłany: 2008-12-26, 10:17   

Diabeł Tasmański- wielu kojarzy się tylko z kreskówkami:) ale jest taki zwierzaczek... mały czarny z ogonkiem i strasznie "krzyczy" przez co nazwano go właśnie diabłem. Jest torbaczem, padlinożercą i drapieżnikiem jednocześnie. Kiedy się przestraszy to śmierdzi. Niestety jest zagrożony wyginięciem.
 
 
 
Mateusz1818 
BrainiacPomógł: 8 razy
Dołączył: 12 Kwi 2008
Posty: 343
Wysłany: 2008-12-26, 16:36   

Wielbłądy są silnymi zwierzętami przystosowanymi do życia na piaszczystym terenie: mają grubą skórę na kolanach i szerokie kopyta; ich nozdrza mogą się otwierać i zamykać, chroniąc przed wdychaniem piasku. Grube futro pozwala zwierzęciu zachować temperaturę ciała podczas zimnych pustynnych nocy oraz izoluje przed upałem za dnia. Baktriany znane są także ze względu na swą gospodarkę wodną: zwierzę może jednorazowo wypić nawet 120 litrów wody, by przez następnych kilka dni nie pić w ogóle.

<wikipedia>
_________________
chemik nieorganik.
 
 
 
Godul 
Nowy użytkownik


Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 5
Wysłany: 2008-12-30, 04:57   

Hitman napisał/a:
Dziobak

Jest to zwierze pokryte gęstym i miękkim jak u kreta futrem ma dziób podobny do kaczki,palce stóp połączone błoną pławną i ogon jak u bobra.


Pozwolę sobię uzupełnić ;) .
Dziobak jest wielce prymitywnym, lecz doprawdy ciekawym ssakiem. Należy do Stekowców charakteryzujących się (jako jedyne ssaki) jajorodnością. Posiada stek (kloakę) oraz wykorzystuje elektrolokację.
 
 
 
Mateusz1818 
BrainiacPomógł: 8 razy
Dołączył: 12 Kwi 2008
Posty: 343
Wysłany: 2008-12-31, 18:54   

Żyrafa jest bardzo zadziwiająca pod względem rozmiarów, dorosły osobnik może mierzyc 5-6 metrów wysokości. Występują one w różnych odcieniach i ukłądach plam. Kiedyś w milionerach było pytanie jak żyrafy piją wodę. Odpowiedzi były między innymi ze się kładzie itp. A ona robi szeroki rozkrok i schyla ise do wodopoju.
_________________
chemik nieorganik.
 
 
 
major 
Młody AlchemikDołączyła: 14 Sie 2008
Posty: 86
Wysłany: 2009-01-03, 22:43   

Świnki Morskie rodzą się z otwartymi oczami, od razu jedzą "normalny" pokarm, że tak to ujmę jak i również piją mleko matki ( córce mojej znajomej urodziły się 3 takie kuleczki ).
_________________
Im więcej potu na poligonie, tym mniej krwi na wojnie.
 
 
 
Mateusz1818 
BrainiacPomógł: 8 razy
Dołączył: 12 Kwi 2008
Posty: 343
Wysłany: 2009-01-09, 18:21   

Diugoń- morski ssak, długość ciała do 4 m, ciężar do 1,018 kg. Ciało opływowe, krępe, masywne, pysk tępo zakończony, przystosowany do żerowania przy dnie. W przedniej części żuchwy i szczęki górnej tarcze rogowe, służące do rozcierania roślin. Żywi się trawą morską. Górna warga ruchliwa, silnie rozwinięta, porośnięta krótką szczeciną, oczy małe, osłonięte powiekami, brak małżowin usznych. Spełnia bardzo ważną funkcję bo zjada plankton dzięki czemu woda nie jest brudna.
_________________
chemik nieorganik.
 
 
 
dżony dżip 
Nowy użytkownik


Dołączył: 16 Cze 2009
Posty: 3
Wysłany: 2009-06-18, 10:35   

narwal-żyje w wodach strefy arktycznej,posiada pojedynczy spiralnie skręcony cios wyrastający z górnej szczęki[może on dorastać nawet do 3m długości] cios pełni funkcję zmysłową pozwala narwalowi odczuwanie zmian np temperatury czy ciśnienia wody.

_________________
It's not lupus, it's never lupus.
 
 
 
wilko116 
Szkodnik


Dołączył: 21 Cze 2009
Posty: 1
Wysłany: 2009-06-21, 21:42   

Rzęsorek rzeczek to gryzoń z rodziny ryjówkowatych. Żyje on w podmokłych miejscach. Ma on ok. 9cm długości. Poluje na małe ryby, kijanki i larwy owadów. Jego niezwykłą cechą jest to, że jego ślina jest trująca.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Największe w Polsce forum Stronghold dotyczące wszystkich gier z serii Twierdza.Polecane strony:
Forum Sony Ericsson K700i - forum GSM, darmowe motywy, tapety, gry
prace budowlane, usługi budowlane, firmy budowlane
Katalogi artykułów, aktualności , reklama, Jacquet Polska, informacje rynkowe, Aktualnosci-24.pl, artykuły ukcs.pl.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template iCGstation modified by Falcone

Logo i nazwa programu zostały wykorzystane tylko i wyłacznie w celach informacyjnych!

Brainiac.pl - chemia , pirotechnika , doświadczenia i eksperymenty

Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 13