P o l e c a m y
Gakra.pl - chemia samochodowa, lakiery przemysłowe, chemia przemysłowa

Kominki, wkłady kominkowe, piece kominkowe

ZalogujUzytkownikHaslo
Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie    
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Brainiac.pl Strona Główna » Programy » Inne » Men In White » Prośby do Facetów w Bieli

Prośby do Facetów w Bieli
Autor Wiadomość
Zumo
Administrator

Wysłany: 2008-10-02, 21:54   

szymi napisał/a:
Albo dać mocniejszą trutkę :P Ewentualnie takie piszczące gówienka (powiedzmy 20 kHz) zamontować, może się wyprowadzą.

Takie coś można złożyć samemu za 1zł :-D
Chętny ktoś na schemat?

Google 

Wysłany:    Reklama Google - forum próbuje zarobić na swoje utrzymanie ;-)

Cristiano R. 
Młody Alchemik

Wysłany: 2008-10-03, 14:14   

Mój wujek opowiadał mi o tym, że kiedyś oglądał film o łapaczu szczurów. Został on wezwany do jednej z farm gdzie zostało już stworzone „szczurze społeczeństwo”. Towarzyszyły mu kamery. Szczury są bardzo inteligentnymi zwierzętami. Mają „władzę” normalnych „obywateli” oraz „kamikadze”. Zaczynał od tego, że po prostu dawał szczurom na ich uczęszczane szlaki ziarno. Po kilku tygodniach jadły już mu z ręki. I oto podczas jednego karmienia dosypał do ich jedzenia cementu. Szczury jadły od razu w tym samym czasie co kamikadze. I po kilku dniach wszystkie padały z głodu ( cement stwardniał po zetknięciu z wilgocią w ich przewodzie pokarmowym ). Władza jadła tylko najlepsze rarytasy. Szczurołap musiał więc cierpliwie czekać. Głupsze jak zawsze okazały się samce wychodząc w poszukiwaniu jedzenia, a szczurołap po prostu w nie ładował z broni. Na samice trzeba było jeszcze trochę poczekać. Gdy wreszcie wyszły to łapał je takim chwytakiem i by inne nie widziały zabijał z boku

bogusław 
Mędrzec

Wysłany: 2008-10-03, 14:26   

Zumo, ja bym poprosił schemat. U mnie na działce jest pełno nornic, a ja lubię się bawić elektroniką.

Cristiano R. 
Młody Alchemik

Wysłany: 2008-10-03, 14:40   

Ja też bym chciał schemat Zumo, . Lubie robic coś takiego.

Zumo 
Administrator

Wysłany: 2008-10-03, 16:59   

Schemat

Wartości elementów:
US układ scalony (ten kwadracik na schemacie) - NE555
Ra rezystor - 432kΩ (kohm)
Rb rezystor - 144kΩ (kohm)
C kondensator ceramiczny - 100nF
Ten drugi kondensator (nieoznaczony) można pominąć. Zostawiamy niepodłączony pin!
Choć może być 0.01uF
Wyjście - 20kHz
Do wyjścia SP podłączamy taki mały głośniczek od zabawki, lepiej do tego nadaje się membrana piezoelektryczna

Moja wiedza opiera się wyłącznie na dostępnych źródłach, nigdy nie posiadałem i nie posiadam żadnych materiałów wybuchowych ( oprócz legalnych <NWP> ). Posty mają charakter wyłącznie edukacyjny i ich wykorzystanie w celach niezgodnych z prawem jest prowadzone na własną odpowiedzialność i bez mojej wiedzy.
Pamiętaj o bezpieczeństwie!

bogusław 
Mędrzec

Wysłany: 2008-10-04, 12:43   

A może być taki mały głośniczek, np. od komputera (ten co wydaje dźwięki bios-u)?

Buum 
Łowca Tajemnic

Wysłany: 2008-10-04, 18:06   

ja mam wiatrowke. i jesli ktos naprawde sie nauczy strzelac to zaden problem trafic ptaszyne :P

" Kto się w opiekę odda Panu Swemu,
A całym sercem szczerze ufa Jemu,
Śmiele rzecz może: Mam obrońce Boga,
Nie przyjdzie na mnie żadna straszna trwoga... "

zainsteresowanie: ochrona srodowiska

Zumo 
Administrator

Wysłany: 2008-10-04, 18:13   

bogusław napisał/a:
A może być taki mały głośniczek, np. od komputera (ten co wydaje dźwięki bios-u)?

Raczej nie.
Idealnie do tego celu nadaje się membrana piezoelektryczna.
Zwana również blaszką piezo. Pamiętajcie żeby przy zakupie wybrać taką która nie ma elektroniki :!:
Oto przykładowa fota:
http://www.centrumelektro...ezo,p17005.html

Moja wiedza opiera się wyłącznie na dostępnych źródłach, nigdy nie posiadałem i nie posiadam żadnych materiałów wybuchowych ( oprócz legalnych <NWP> ). Posty mają charakter wyłącznie edukacyjny i ich wykorzystanie w celach niezgodnych z prawem jest prowadzone na własną odpowiedzialność i bez mojej wiedzy.

bogusław 
Mędrzec

Wysłany: 2008-10-04, 19:35   

Zumo, takie coś jest w tanich zabaweczkach, albo kartkach grających. Na razie kompletuję elementy. Jak zrobię to dam znać, może w końcu pozbędę się nornic.
P.S. A nie wyszłoby taniej kupić gotowy odstraszacz?
Buum, a będziesz stał z wiatrówką na działce 24h na dobę? A i tak wszystkiego nie ustrzelisz.
P.S. Skoro to temat "Prośby do facetów w bieli" to dlaczego piszemy tu o odstraszaczach?

Zumo 
Administrator

Wysłany: 2008-10-04, 22:55   

bogusław napisał/a:
P.S. A nie wyszłoby taniej kupić gotowy odstraszacz?

Koszt takiego urządzenia zrobionego własnoręcznie to nie więcej niż 3zł.

Bubas 
Młody Alchemik

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 2008-10-12, 12:46   

Cytat:
O co byście poprosili Facetów w Bieli? Może któryś z forumowiczów ma jakąś radę w waszej sprawie?

A teraz mój problem: Hordy Szpaków atakujących co roku drzewo czereśniowe.

Mój dziadek pozbył się szpaków i wróbli strzelając do nich z wiatrówki. Niestety nie jest to humanitarny sposób. A na nornice polecam świece dymne w ogrodniczym można nawet kupić bo ja kupowałem 3 sztuki za 5 zeta ale takie bycze te świece. Potem zapalacie ją wrzucacie do dziury z nornicami i zasypujecie. Tam gdzie będzie wydobywał się dym zasypujeci i noriczki się duszą xD

szymi 
Mod-Spamkiller

Wysłany: 2008-10-12, 17:12   

Bubas, na tym forum to pewnie nikt nie kupi świecy tylko ją sam sobie zrobi hehe :)

Bubas 
Młody Alchemik

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 2008-10-12, 20:31   

Ale poruwnując świece ze sklepu i tą włąsnoręcznej roboty to ze sklepu są jednak troche mocniejsze. Chociaż świeca home-made też może być.

bogusław 
Mędrzec

Wysłany: 2008-10-12, 20:40   

To zależy od techniki robienia świecy. Ja zawsze patrzę z zazdrością na filmy z youtube bo widzę, że niektórym naprawdę świetne świece dymne wychodzą. A mi coraz gorzej szło, więc porzuciłem ten syf i zacząłem się interesować chemią. A te świece kupowane to mają jeszcze jakiś środek odstraszający gryzonie i jakąś trutkę. Także taki dym nie jest najzdrowszy. A własnoręcznie robiona świeca dyna to tylko sam dym. Chyba że się pokusimy o jeszcze jakieś efekty, ale nie radzę bo może to się źle skończyć. Ale z własnego doświadczenia wiem, że świece dymne raczej nie zdają egzaminu. Przynajmniej u mnie na działce. Te kupowane też niewiele pomogły. Z resztą ciężko znaleźć dziurę nornicy nie zasypaną ziemią. Chyba pokuszę się o ten odstraszacz Zumo'a (da się ten nick odmieniać?).

Zumo 
Administrator

Wysłany: 2008-10-13, 20:39   

bogusław napisał/a:
tylko sam dym

Sam dym. Wiesz, ile tam jest toksycznych związków?
Cytat:
(da się ten nick odmieniać?).

Odmieniłeś OK ;-)

Odpowiedz do tematu