P o l e c a m y
Gakra.pl - chemia samochodowa, lakiery przemysłowe, chemia przemysłowa

Kominki, wkłady kominkowe, piece kominkowe

ZalogujUzytkownikHaslo
Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie    
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Brainiac.pl Strona Główna » Programy » Inne » Mythbusters » Błędy w Pogromcach

Błędy w Pogromcach
Autor Wiadomość
Elder Brain
Brainiac

Wysłany: 2008-04-22, 21:04   Błędy w Pogromcach

Tak jak w temacie z błędami w brainiacu, podawajcie tu pomyłki popełnione przez pogromców, a które wpłynęły na zły wynik testów. W przeciwieństwie do "Brainiaca" pogromcy z czasem sprawdzają mity ponownie, ale i tak część błędnych wyników pozostało do dziś.

Google 

Wysłany:    Reklama Google - forum próbuje zarobić na swoje utrzymanie ;-)

szymi 
Mod-Spamkiller

Wysłany: 2008-04-23, 13:34   

Ja jakoś nie zapamiętałem żadnych. Jedyne co mogę im zarzucić, to że czasem nie sprawdzają wszystkich ewentualności. Przykład nie przychodzi mi do głowy.

markru 
Mod-Spamkiller

Wysłany: 2008-04-23, 15:16   

Jak sprawdzali mit z balonami wypełnionymi z helem które mogą unieść dziecko na przykładzie filmu "Jaś Fasola" to zamiast dziecka o masie 7kg to użyli o masie 20kg i się później dziwili dla mnie to było niedorzeczne i nie trzymanie się treści mitu.

Można zabrać pieniądze, majątek ale wiedzy i doświadczenia nikt nikomu nie zabierze!
Nic się nie dzieje bez przyczyny..

Fredzio 
Łowca Tajemnic

Wysłany: 2008-04-23, 19:59   

Pogromcy mitów błędów raczej nie robią, ale jeśli im się zdarzy to mówią co nie wyszło.

Elder Brain 
Brainiac

Wysłany: 2008-04-24, 12:20   

Skoro tylko markru miał pojedynczą uwagę, ja podaję swoje:
:arrow: W micie z "postrzeganiem pozazmysłowym" w teście używano bakterii, które nic nie czują, na dodatek obiekty były w oddzielnych pokojach, tak więc nie było możliwości interakcji - na czym opierał się mit.
:arrow: Po testach z hipnozą stwierdzono że hipnoza nie istnieje, choć to fakt - ograniczeniem jest tylko to że nie da się przymusić zahipnotyzowanych do tego, czego nie zrobili by normalnie.
:arrow: W micie z uciekaniem przed krokodylami zygzakiem użyto starych, osowjonych gadów, podczas gdy tylko młoda i dzikie są zmuszone biegać za ofiarami.

[ Dodano: 2008-04-25, 22:33 ]
:arrow: Mit z "kużawką był natomiast źle sprawdzany, bo w Brainiacu wszystko dobrze wyszło.

Fredzio 
Łowca Tajemnic

Wysłany: 2008-04-26, 18:07   

Otóż to w pogromcach sprawdzili to rzetelniej. Bo chodziło o całkowite zatopienie człowieka a nie o częściowe do kolan. Filmowy mit polegał że ludzi w całości wciągało. W pogromcach wciągnęło ich aż do szyi. A to dlatego że w piachu ma się większą pływalność. Gdyby chodziło o ,,utonięcie" do kolan uznaliby że się udało.

Elder Brain 
Brainiac

Wysłany: 2008-05-02, 10:35   

Pogromcy stwierdzili po prostu że nie da się zrobić wciągającej masy, a w brainiacu taką otrzymano, i mogła by ona utopić człowieka gdyby się gwałtownie poruszał - podczas gdy w programie pogromców uzano mieszaninę za niemożliwą do wykonania.

[ Dodano: 2008-05-10, 13:46 ]
Zauważyłem jeszcze że w micie z plecakiem odrzutowym w projekcie użyto zbędnych wzmocnień i np. kasku - bo gdyby na poważnie wzięto się za odciążenie urządzenia, to miało by znacznie większą szansę latać. A z resztą "jetpaki" naprawdę istnieją, i zostało to utrwalone na wielu filmach.

Ramster 
Młody Alchemik

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 2008-11-10, 21:07   

W programie odcinku w którym 'pogromcy' testowali prawdę i fałsz superbohaterów był błąd...Mianowicie 'Czy pierścień S.bohatera może odbić się na skurzę wroga' wyszło na to że nie ..
Ale jednak ja uważam,że tak...
-Dlaczego?
1.Pierścień który zrobili nie był wypukły a przecież jeżeli jest płaski to się nie odbije.
2.Jeżeli nawet pierścień miał by być płaski co miało się odbić jeżeli nie miał on żadnych rowków-rowki były by wklęsłe więc reszta pierścienia była by względem nich wypukła...
3.Pogromcy postanowili 'atakować' ramię z masy...Nie pamiętam już jak się nazywała ale ta masa była była bardzo miękka i nie łatwo w niej zrobić dziurę-a przecież ludzka ręka jest twarda przez kości

'Pogromcy' są doświadczeni i rzadko robią błędy ;-)

hamster007 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2011-09-08, 17:35   

W pogromcach mitów była kurzawka a w brainiaku był sos waniliowy czyli ciecz nienewtonowska

Robak93 
Młody Alchemik

Wysłany: 2012-01-12, 21:10   

hamster007, mylisz pojęcia, oni też sprawdzali kurzawkę.

A co do pierścieni to na własnej skórze (głowie) przekonałem się, że się odciska. Siostra zaatakaowała mnie pierścionkiem różą 3D przez godzinę był wyraźny odcisk a siniak przez dwa dni.

LHC Expert 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2012-11-07, 20:22   

W micie o uciekaniu z mamra przy pomocy tabletek na kaca balon był przyczepiony do ścian. Jak dla mnie to to powinien być luźny balon metereologiczny, który nie jest z posklejanych taśmą kawałkach folii.

"Zajawka nie ustaje..." www.lykkultury.com

Odpowiedz do tematu